Бібліотека онлайн

Бібліотека Чернівецького ліцею №13 Чернівецької міської ради вітає Вас

Розклад роботи бібліотеки

Понеділок                                  07.45-16.30

Вівторок                                     07.45-16.30

Середа                                         07.45-16.30

Четвер                                         07.45-16.30

П’ятниця                                    07.45-16.30

 Обслуговування читачів: щодня з 08.00 до 16.00

Електронні версії підручників:

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/

Біблітечний фонд станом на 01.01.2023 р.

Всього – 54367    примірників.

З них: підручники – використовуються – (21785).

1-4 кл. – 9671. Використовуються – 8115.

5-9 кл.- 16572. Використовуються – 10587.

10-11кл.-  4997. Використовуються – 3083.

Художня і методична література – 23127

 Вам допоможуть бібліотекарі нашої школи: Холевчук Зірка Іванівна, бібліотекар І категорії та Стрельчук Яна Валентинівна, бібліотекар ІІ категорії

28 лютого 2020 року  в школі відбувся 1-й етап  Всеукраїнського конкурсу дитячого  читання «Найкращий читач України  2020».

Перед  учасниками  конкурсу  стояло нелегке завдання – розповісти про свою улюблену книгу так захоплююче, щоб усім  захотілося  її прочитати. Наші юні читачі черговий раз довели, що вони дійсно читають , розповідаючи про свої улюблені книги, літературних героїв,  письменників .

За результатами конкурсу були визначені та нагороджені переможці:

перше місце – Лікар Олена

друге місце – Бикір  Наталія

третє місце – Гаврилюк  Давид

На подвиг зовуть нас Герої,

Щоб ми захистили свій край.

Не збиймось з дороги святої.

Вкраїно, про це пам’ятай!

20 лютого 2014 року присвячений найтрагічнішим подіям  Євромайдану  та його героям Небесної Сотні. Навіки увійшов в історію України,  як  день кровопролиття, день, коли у столиці країни в центрі Європи  було застосовано вогнепальну зброю проти мирного населення, яке вимагало змін. Цей день став останнім  у житті близько сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє  для своєї країни. Найбільш жорстоке протистояння відбулося між “ беркутівцями ” і патріотами країни 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, де переважно від куль снайперів, загинула майже сотня повстанців. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молоді, ті, хто лише починав жити. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна сотня. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.

У бібліотеці для користувачів оформлено тематичну-полицю «Герої Небесної Сотні». Підготовлено перегляд періодичних видань та підбір матеріалів на тему:«Що таке «Небесна сотня» та Майдан».  Присутніх ознайомлено з героїчними подвигами патріотів, котрі заради торжества справедливості пожертвували собою для зміцнення власної держави. Світла пам’ять Небесній сотні!

Бібліотекарі школи Холевчук З.І., Стрельчук Я.В. передають вітання колегам, учням та батьківській громаді з прийдешніми святами.

Щиро вітаємо вас з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Нехай добрий Святий принесе щастя  Вам всім і благополуччя рідній Україні.

Люблять діти Миколая,

Шану кожен віддає.

Хто в мольбах його благає,

Всім він поміч подає.

Через нього Божа ласка

З неба сходить до людей.

Миколайчику, будь ласка,

Завітай до всіх дітей.

Вітаємо з Великоднем !

Бажаємо щастя й злагоди в родині

Та благодаті Божої з небес

І хай по всій лунає Україні:

– Христос воскрес!

– Воістину воскрес!

До 100-річчя бою під Крутами в школі проходять виховні заходи. Бібілотекарі школи оформили виставку та надали матеріали для підготовки виступів учнів.

До 100-річчя М.Івасюка бібліотекарі школи разом з вчтелем української мови та літератури Дметрюк Н.В., поетесою Оленою Логіновою провели відкрите засідання гуртка “Віночок талантів”.

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки —

Низький уклін і тричі «СЛАВА!»

Українські захисники!

З Днем Захисника України!

Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.

Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі. У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська – служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу – найвища честь, покликання, обов’язок.

Всеукраїнський день бібліотек

 Бібліотека – це той храм,

де завжди народжується

і зберігається духовність.

Пам’ятаймо, що у давнину

бібліотеку називали “дім життя’,

“притулок мудрості”, “аптека для душі’.

(В. Сухомлинський)

Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня вже понад  п’ятнадцять років і є професійним святом працівників близько 45 тисяч діючих бібліотек.

У цей День ми згадуємо про клопітку працю та високу місію бібліотекаря: виховувати грамотного читача, навчити його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки.

Впродовж багатьох століть Бібліотека була і залишається збирачем, хранителем, дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі — вірними зберігачами та популяризаторами духовної спадщини поколінь. Саме вони — бібліотекарі, завжди відчиняють читачам двері у захоплюючий книжковий світ, допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури.

День Незалежності України

Святковий день – двадцять четверте серпня,

Так  хочеться усмішок і пісень.

Віднині Україна незалежна.

Запам’ятайте, люди, світлий день!

Здійснилась давня заповітна мрія,

Бажання і надія поколінь.

Це почуття свободи серце гріє

І піднімає думи височінь.

Давайте ж станемо пліч-о-пліч всі народи,

Щоб славу України відродить.

Щоб дружно жити, в радості і згоді,

Ми України сестри і брати

24 серпня  День Незалежності України. Підтвердив цей статус народний референдум, що відбувся у грудні 1991 року.

Для всього народу України цей день дуже важливий. З часів розпаду Київської Русі країна не була унітарною державою. Український народ прагнув свободи та незалежності. Весь час українці як народність терпіли притискання та заборону на спілкування рідною мовою. Культура народу розвивалась у тяжких умовах. Багатьох письменників та творців української культури арештовували та піддавали репресіям.

Незважаючи на тяжкий шлях, українці зберегли свої традиції, мову та прагнення до свободи. Референдум став черговою сходинкою на шляху до вільної демократичної держави.

Тиждень дитячої книги

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми не знали так багато

Про новий і давній час.

Щорічно, в Україні під час шкільних канікул навесні, у березні, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.  У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.  Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до нас це приємне і довгоочікуване свято дитячої книжки, коли з’являється чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки – як скарбниці знань.

Хто не долучився до цілющого джерела Слова в дитинстві, той може вважати себе обікраденим. Радість спілкування з книгою не можна нічим замінити. Всеукраїнський тиждень дитячої книги – це свято для дітей, в якому вони є і глядачами, і учасниками. Його головною метою завжди було зробити так, щоб діти поспішали на зустріч з доброю книгою не лише під час весняних канікул, а й протягом усього життя. Творче читання, коли читають не лише очі, а й розум і серце – це та мета, яку прагне досягти бібліотекар, вчитель, батьки, вводячи читачів у неповторний світ Слова. Сподіваємося, що залучення до цього процесу читачів  сприятиме розвитку інтересу дітей до книги, яку не можна замінити нічим.

В бібліотеці школи відбулися різноманітні заходи – бесіди, книжкові виставки, екскурсії до бібліотеки, конкурс малюнків.

Тарас Шевченко – поет, прозаїк, гордість та символ українського народу.

І мене в сем’ї  великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом

Т.Г. Шевченко

Щороку приходить до нас весна, а з нею – Шевченківські свята. І  хоч минуло досить багато часу, народ пам’ятає, знає і шанує свого генія. Тарас Григорович Шевченко… тонкий проникливий лірик, поет-громадянин. Він залишив нащадкам неоціненну книгу народного життя – «Кобзар». Відстояв і зберіг національну гідність  свого багатостраждального народу.

Творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі.

Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України.

Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Читайте його твори. Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.

З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

Однією з найважливіших історичних дат для народу України є саме 22 січня – День Соборності України.

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави. А, враховуючи сьогодні всю глибину політичної ситуації в Україні, це для розвитку нашої нації є над актуальним.

Донести до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави головної умови розвитку незалежної України, а також сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів.

В бібліотеці постійно відбуваються зустрічі з митцями, читачами, творчі засідання.

Постійно діючі та змінні виставки літератури

Бібліотекарі школи активно співпрацюють з педагогами школи по підготовці до різноманітних заходів

 В бібліотеці діє “книжкова лікарня”

Стенди бібліотеки

Акція “Подаруй бібліотеці книгу”

Тиждень дитячої книги, захід

ІНФОРМАЦІЙНИЙ  БЮЛЕТЕНЬ

2019 рік

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ до  шкільної бібліотеки
–         Єрмановська Г.Е. Міфологія (Дитяча енциклопедія)

 

В книзі зібрані міфи про створення світу і людства. Мета цього видання – познайомити юних читачів з найбільш розповсюдженими міфологічними сюжетами.

–         Теодот Галіп. Твори

 

Пропонована книга – це вперше зібрані в одне видання його твори: поезія, проза, спогади.

–         Ігор Мельник. Історичні вулиці, будинки та видатні особистості

 

У книзі зібрано інформацію про історичні вулиці, площі, будівлі та пам’ятки Чернівців.

ПОДАРОВАНІ КНИГИ

 

О. Г. Фищуком —  Головою Чернівецької обласної державної адміністрації.

–         Леся Українка. Вибрані твори

 

До видання включено вибрані вірші, поеми та драматичні твори видатної літераторки, без яких палітра української літератури втратила б свої найяскравіші барви.

–         Іван Котляревський. Вибрані твори

 

В славнозвісній поемі «Енеїда» дано широку картину всіх суспільства кінця  18 – 19століття, у  п’єсах «Наталка Полтавка» і «Москаль – чарівник» об’єктивно і  глибоко розкрито народні характери, реалістично зображено тогочасну дійсність.

–         Тарас Шевченко. Кобзар

 

До збірки «Кобзар» увійшли поетичні твори зібрані згідно з вимогами  найновішої програми з української літератури. До збірки також включено твори  для додаткового читання.

–         Михайло Коцюбинський. Вибрані твори

 

До видання ввійшли вибрані твори класика української літератури.

–         Іван Франко. Вибрані твори

 

До видання ввійшли вибрані художні твори – поезії, поеми, епічні та драматичні твори.

–         Усна народна творчість

 

До видання включено казки та легенди, билини, думи, балади, історичні та обрядові пісні.

–         Всеволод  Нестайко. В країні Сонячних Зайчиків

 

Щасливу країну Ластовинію загарбали  лихі мешканці  Хуліганії. Усі діти Ластовинії змушені переховуватись у дрімучому тропічному лісі.

–         Всеволод Нестайко. Пригоди журавлика

 

Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди!

–         Всеволод Нестайко. Олексій , Веселесик і Жарт – Птиця

 

Що воно за істота така – Жарт – Птиця? Всі читали у казках про її неймовірну красу. А от вередливий  Лесик шукає Жарт – Птицю, щоб врятувати ляльку Гальку, а семеро братів –Чаклунів намагаються визволити із полону цю диво – пташку.

–         Всеволод Нестайко. Принцеса Іванна

 

У цій казці принцеса Іванна зовсім не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє юна принцеса?

–         Всеволод Нестайко. Чарівні казки

 

Чаклун  Зландій  спить і бачить, аби всі довкола ніколи не почувались щасливими. Завдяки злочинним діям чаклуна зникають Ковалі Щастя, частинки – золотинки і чарівне  ковадло. І повірте , обидві ці казки матимуть щасливий кінець!

–         Всеволод Нестайко. В Країні Місячних Зайчиків

 

Маленька Нуся під покровом ночі вирушає до країни  Місячних Зайчиків, аби з’ясувати, чим мав закінчитися її сон. І тут починається справжні пригоди, адже  Нусі  доведеться врятувати хлопчика  Цибульку від злої Баби – Яги.

–         Всеволод Нестайко. Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків

 

Валера Костенко загадково зникає в лісі. Його друг Вася Глечик будь – що має знайти друга, та у ході  пошуків з’ясовується, що Васі доведеться поборотися зі Змієм Гориничем, Бабою Ягою та іншою нечистю!

–         Всеволод Нестайко. Секретна зброя  незнайомця Коші

 

Коша – син справжнього дракона! Але варто боятися цього хлопчика, адже він друг Грайлика, а Грайлик, як відомо, дружить  тільки з хорошими дітьми. А ще Коша має секретну зброю. Яку? Про це ви довідається, коли прочитаєте казку.

–         Всеволод Нестайко. Усмішка принцеси  Івони

 

Чи буває нудно в країні Дитиндії? Звісно, що ні! Навіть якщо нічим зайнятися, Грайлик  обов’язково вигадає світ лицарів, донів та принцес. Певна річ, завертиться – закрутиться неймовірна гра  з неймовірними пригодами!

–         Всеволод Нестайко. Золоті терези дідуся Татая

 

Де тільки не побував Грайлик, поки дістався  Тридев’ятого Царства: і в Країні Солодощів,і в Країні Чагарників і Колючок, і навіть у країні Ледарів… Для чого? Грайлик мусить виконати доручення загадкового дідуся Татая. А взагалі, у цих двох казочках дуже багато загадок.

ПОДАРОВАНІ КНИГИ учнями школи
–         Перлини української класики. Збірка

 

Видатні твори ,опубліковані в збірці, належать до різних жанрів і різних етапів історії літератури. Це низка літературних образів, улюблених і впізнаних, наче вишиванки.

–         Рік Ріордан. Персі Джексон та Викрадач Блискавок

 

Персі Джексон,  дванадцятирічний школяр, випадково  дізнається, що  його рід бере початок від грецького бога морів Посейдона. Більш того , його звинувачують у тому, що він викрав блискавки Зевса. Тепер, щоб запобігти війні богів, Персі повинен відшукати справжнього злодія.

–         Василь Сухомлинський. Всі добрі люди – одна сім’я

 

На сторінках книги ви зустрінетеся з олюдненими  тваринами, рослинами і навіть  природними явищами. пронизливі любов’ю до всього живого твори  Майстра вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу людського серця.

–         Мої улюблені казки

 

У кожної дитини є свої улюблені казки. Хтось полюбляє  кумедну історію про Бичка – смоляного бочка, іншим до вподоби дізнатися  про пригоди хитрої  Лисички – Міняйло,а комусь запам’яталась Коза – Дереза! Але всі ці розповіді дають можливість малюкові зазирнути у казковий світ чудес. Тож  йому дуже цікаво знов і знов читати свої улюблені казки.

–         Братів Грим. Чарівний світ

 

Важко уявити собі життя без казки. Вона – мудрий друг і вчитель, що тисячі років дарує нам оптимізм і віру в перемогу добрих сил над злими, сповнюючи радістю від зустрічі з прекрасним . казки якого вчать добру, пропонують захоплюючі подорожі в чарівні краї, знайомлять з цікавими і страшними персонажами.

–         Казки про принцес і фей

 

В світі існує безліч легенд і казок про фей, які допомагають людям у скрутні хвилини, творять дива та гарні справи, стають покровительками добрих людей. Багато казок є й про дивовижні пригоди юних принцес, в яких добро завжди перемагає зло.

В цій книжці пропонуються кращі казки про фей та принцес.

26 листопада 2016 року в Чернівецькій спеціалізованій школі №22 для бібліотекарів міста проведено семінар – практикум на тему «Особливості складання бібліографічного опису друкованих та електронних джерел інформації згідно з ДСТУ ГОСТ 7,1 2006»

Захід організовано з метою підвищення професійної компетентності, вдосконалення навичок складання бібліографічних описів документів та оформлення бібліографічних списків до творчих і наукових робіт.

Відкрила роботу семінару методист ММЦ Ватутіна Л.М., яка ознайомила присутніх з планом семінару, його завданнями та метою.

Директор школи Яворська Л.І. представила візитівку школи, ознайомила присутніх з досягненнями педагогів та учнів школи у міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Продемонструвала сторінку бібліотеки на сайті школи, портфоліо бібліотекарів школи Холевчук З.І. та Стрельчук Я.В., можливості використання бібліотеки он-лайн для позакласного читання.

Продовжила роботу семінару – практикуму бібліотекар школи Холевчук З.І., яка ознайомила присутніх з особливостями довідково – бібліографічної роботи шкільної бібліотеки. Акцентувала увагу на видах каталогізації літератури, правилах складання бібліографічного опису.

Бібліотекар школи Стрельчук Я.В. презентувала довідково – бібліографічну роботу бібліотеки школи.

Кадюк Н. М., зав. відділом науково-методичної та  довідково-бібліографічної роботи обласної бібліотеки ознайомила учасників семінару – практикуму зі змінами в нормативних документах бібліографічного опису.

Охочих навчитися складати бібліографічний опис відповідно до національного стандарту було 42 бібліотекарі.

У ході практичної частини бібліотекарі міста активно виконували запропоновані завдання: самостійно описували книги, електронні джерела інформації віддаленого доступу, статтю з періодичного видання; засвоїли основні правила складання бібліографічного опису джерел інформації.

Бібліотекарі школи Холевчук З.І. та Стрельчук Я.В. надавали учасникам семінару – практикуму практичну та методичну допомогу в складанні опису.

Учні школи вітали учасників семінару на виховному заході «З Україною в серці» , підготовленому заступником з ВР Гуглей Н.Е..

В кінці заходу учасники заповнювали діагностичні анкети, аналіз яких показав, що тема семінару – практикуму актуальна і необхідно продовжувати інформаційний та методичний супровід з теми шляхом проведення групових занять, майстер – класів, практикумів для бібліотекарів закладів освіти.