Виховна робота закладу

2023/2024 навчальний рік

День миру

Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя мрії людства. Це – побудова безпечного, справедливого світу. На жаль, нинішній Міжнародний день миру затьмарює наша спільна біда – тривають бої, гинуть співвітчизники, наші патріоти… Не в усіх школах пролунав Перший дзвоник. Деякі школи зовсім зруйновані, в деяких немає кого навчати, бо діти виїхали туди, де не стріляють… Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир і замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері і діти.

2022/2023 навчальний рік

Звіт з виховної роботи за 2022/2023 н.р.

Сьогодні для учнів 5-6 класів інспекторським складом відділу запобігання НС управління ДСНС України в Чернівецькій області організовано та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з дотримання мінної безпеки.

В Україні з 15 травня стартував 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який причвячується переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов доя усіх учасників дорожнього руху. У нашому закладі проведено такі заходи: уроки безпеки ” Будь помітним на дорозі”; квест на паралелі 5- х класів ” Юні інспектири дорожнього руху”; малюнковий вернісаж ” Дитинству безпечні дороги”; випуск газет ” Безпечна країна”; вистава ” Правила для звірят”.

Мама! Миле, святе,
Чудове слово!
Освячене любов’ю
Диво-серце золоте!

https://drive.google.com/file/d/1odJkhwAHf__vbf0OexBanxALCJJymOFt/view?usp=sharing

Мама – це наш ангел-охоронець, наш будинок, наш всесвіт. Тому день матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну, і кохану людину. Хочеться побажати душевного спокою, успіху, супутнього всьому, прекрасного здоров’я, міцних стосунків у сім’ї, і щастя, що переливається через край!
Учні ліцею приєднаються до привітань у цей прекрасний день❤️❤️❤️

Сім’я – це найважливіше, що є у людини. Опора, тил, підтримка, розуміння. Нехай кожен згадає про своїх рідних і близьких, подзвонить, напише, привітає і порадіє за те, який скарб у нього є. З міжнародним днем сім’ї .

День па́м’яті та прими́рення -сьогодні ми усі віддаємо дань пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни та приносимо слова вдячності тим, хто залишився живим. «Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..» Україна – мирна держава, українці – толерантні, ввічливі люди, які з повагою ставляться до кожної нації і мови.
Ми – єдина Україна!
Ми знаємо, що ми єдині, що перемога буде за нами.
Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (ОВА) № 01-34/941 від 24.04.2023р. «Щодо проведення профілактичної роботи із запобігання невиробничого травматизму на залізничному транспорті» у Чернівецькому ліцеї №13 Чернівецької міської ради з метою попередження дитячого травматизму та запобігання нещасним випадкам, а також виховання у дітей власної обережності, проведено роз’яснювальну роботу, щодо невиробничого травматизму на залізничному транспорті серед учнів 8-10 класів та вивчення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку від 22.11.2007 № 1059.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Події останнього року: захоплення Чорнобильської АЕС, обстріл Запорізької атомної електростанції російськими військовими, порушили питання про ядерну безпеку не лише України, а й усього світу, оскільки навіть часткова руйнація може призвести до катастрофічних наслідків для всього світу. І сьогодні ми як ніколи маємо пам’ятати, що тривожне „бути чи не бути” –грізно над планетою висить. На землі у домі вселюдському протиріч і негараздів тьма. Сьогодні в навчальному закладі учнівським самоврядуванням проведено інформаційну хвилинку , класними керівниками- єдиний урок,
в бібліотеці оформлена інформаційна виставка, підготовленні плакати.

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Писати писанки – весело і відповідально. Це прекрасна традиція, яку варто передати своїм дітям. Важливо цінувати кожен штрих створений дитиною. Учні долучилися до #ПисанкаChalleynge2023

12 квітня для учнів нашого ліцею був дуже цікавий день. Вони мали змогу доторкнутися до прекрасного – до театру.
У стіни ліцею завітав Чернівецький обласний фаховий коледж мистецтв ім. Сидора Воробкевича із театралізованою програмою за творами українських класиків та сучасних авторів.
Було приємно бачити знайомі обличчя, адже одна з виконавців головної ролі наша випускниця, К. Гриколовська.
Учні були вражені акторською майстерністю студентів під керівництвом художнього керівника Костянтина Мадея.
Глядачі отримали справжнє естетичне задоволення від переглянутих вистав.
Сподіваємося, що студенти коледжу ще завітають до нас із власними постановками.

ТижденьДуховності 2023#НПВБуковина2023 Сьогодні, у ліцеї, відбулось відкриття Тижня духовності, проведено тематичну лінійку; організовано благодійну акцію “Будь добрим і щирим”; оформлено виставку літератури; проведено зустріч учнівського самоврядування на тему” Духовність у моєму житті”

Учні ліцею 2г, 4д класів відвідали «Чернівецьку Обласну філармонію ім. Дмитра Гнатюка», де переглянули музично-літературну інтермедію «Зірка», автором якої є Неля Марковська.

23 та 29 березня відбулася зустріч здобувачів освіти 2-11 класів ліцею з поліцейськими офіцерами Чернівецької ТГ . В класах проведені превентивні бесіди щодо поширення нової субкультури серед молоді та підлітків ” Редан”. Поліцейські нашої громади вживають необхідні заходи для запобігання сутичкам між молоддю. Звертаються до батьків та закликають проводити більше часу із дітьми, звертати увагу на їхню поведінку, коло спілкування та способи проведення дозвілля.

В ліцеї відбувся перший етап творчого учнівського концерту ” Вітрила талантів” з пошуку талановитих учнів, на якому- співали, танцювали, грали на різноманітних інструментах та дикламували вірші.

20.02.2023

Пам’ять, стій, зупинись на хвилину,
Серце від болю замри.
Згадаймо трагічну сторінку,
Згадаймо Вас славні сини. Небесна Сотня – герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили… #вихованняБуковини2023 #НПВБуковини

15.02.2023

До Дня єдності України, учні 1-4 класів взяли участь у шкільному фоточеленджі “Дитяча усмішка єднає Україну”

https://drive.google.com/file/d/1fQJ9AUDzoMi4R9boQOv62p8zYH2gvWyJ/view?usp=share_link

14.02.2023

В рамках місячника правовиховної роботи учні 7-А класу підготували інформацію для учнів початкової школи про правила поведінки та обов’язки учнів в школі.

До Дня св. Валентина, благодійна акція – ” Нашим Захисникам з любов’ю “.

31.01.2023

Звітна конференція учнівського самоврядування про заходи у першому семестрі

30.12.2022

Дорога шкільна родина, учнівське самоврядування вітає вас з прийдешніми новорічними святами!

https://drive.google.com/file/d/16uP-uOkIpZXb1TV_5ASrsH91SDqun1ll/view?usp=share_link

Вітання учнів початкової школи з днем св. Миколая

06.12.2022

Кожен свій день ми починаємо з подяки ЗСУ, з молитви за кожного воїна, що перебуває на передовій та боронить нас від ворога. Воїни ЗСУ – це наші ангели – охоронці!!! Хай Господь береже наших захисників! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

21.11.2022

Є речі, які про нас ніколи не зрозуміє наш ворог. Це наше прагнення до свободи і гідність, з якою ми це право виборюємо. Тож сьогодні не залежно від того чи є у нас електрика, ми зібралися щоб відзначити День Гідності та Свободи.

16.11.2022

У рамках місячника “За здоровий спосіб життя ” проведено квест серед 9- х класів та інформаційні лінійки для учнів 5- 6 класів за участі учнівського самоврядування та медичних працівників закладу.

15.11.2022

Квест для учнів 6- х класів “Юні пожежники” , під час якого учні змогли виконати цікаві завдання, та відвідати різні станції з попередження пожеж.

31.10.2022

З метою оздоровлення та згуртування колективу, осінні канікули для учнів: 5Б,6Б,11А,7А,8В,10Б,5А,6Г, розпочалися екскурсією рідним містом, а також майстер класом. Пам’ятки архитектури та парки Чернівців та області завжди надихають юних чернівчан більше дізнаватися про рідний край.

21.10.2022

Сьогодні відбувся шкільний квест екологічних бригад на паралелі 7-х класів. Де учасники команд змогли відвідати різні станції та виконати цікаві завдання.

17.10.2022

Дякуємо всім хто долучився до акції “Смілива гривня” – це благодійна ініціатива, мета якої об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії.

07.10.2022

Впродовж тижня учні ліцею збиралися для проведення патріотичних лінійок, для 5- 11 класів: «Неоголошена війна», про реальні події в Україні, та записали свої мрії та побажання на листках символічного дерева та квітки бажань.

21.09.2022

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру у нашій школі пройшли тематичний захід та флешмоб «Україна це- я».

19.09.2022

БФ ” СПІВДІЯ” проєкт ” Співдія заради дітей” за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства молоді і спорту, спеціалістами: Ніколаєвою Оленою та Натаровою Ольгою проведено заняття з мінної безпеки та психологічного розвантаження.

16.09.2022

В нашому ліцеї пройшов місячник безпеки дорожнього руху. У зв’язку з цим учні взяли участь у виставці малюнків «Безпека на дорозі», проведені виховні години, функціонувала виставка літератури в бібліотеці.15.09.2022 р. та 16.09.2022 р. в навчальному закладі проведені зустрічі з Кав’юк О.В., ст. інспектором та Вітанчуком Д.І., інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, які ознайомили учнів з правилами дорожнього руху.
Завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху. Переходьте дорогу тільки на зелений колір світлофору.
Бережіть себе.

15.09.2022

Відбулася конференція учнівського самоврядування.

14.06.2022

Звіт з виховноі роботи2021-2022 н.р.

21.02.2022

Пам’ятаємо славу і подвиг тих, хто поклав своє життя за гідність називатися українцем, за гідне майбутнє своїх народів, за тих, кого сьогодні називають Героями Небесної Сотні. Єднаємося з усією Україною у болі і жалю, віримо у краще майбутнє українського народу. Вічна слава Героям!

19.02.2022

Кожна держава має свою символіку. Що таке символ? Символ – це знак, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, історичне минуле народу. Це своєрідна картка країни, яка підтверджує її існування. Герб – це символ влади, емблема держави, зображується на прапорах, грошових знаках, печатках, офіційних документах. Український народ має герб – Тризуб.
Основою герба України є тризуб — знак Княжої Держави Володимира Великого.

Сьогодні, під час виховної години присвяченій пам’яті Героям Небесної Сотні, були використані елементи медіаграмотності з ознак та загроз фейкової інформації. Учні 8-Б класу, разом із класним керівником Міськів Аллою Андріївною, не тільки пригадали події Революції Гідності, а й вшанували жертовність і відвагу загиблих у боротьбі за гідне та вільне життя.
У поєднанні із трагічними подіями масової загибелі громадян 18-20 лютого 2014 року, учні вчились розпізнавати достовірність в матеріалах з фото, аналізувати статтю, використовуючи «Журналістські стандарти», дотримуватись безпеки та відповідальності поводження у соціальних мережах.
Кожен учень отримав роздатковий матеріал з маркерами маніпуляцій та можливих фейків у відеороликах. Використані матеріали були надані міжнародною організацією IREX в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» для вчителів предмету «Мистецтво».

18.02.2022

В дні жалоби і гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності учні 9А класу Чернівецького ліцею №13 відвідали
Меморіал Героїв Небесної Сотні, де вшанували загиблих героїв, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави під час Революції Гідності у 2014 році.
Учні розвісили на локації власноруч зроблені символи – білих ангелів з аркушів паперу і заспівали Державний Гімн.
На заході були присутні дружина і син загиблого Олександра Щербанюка, який розповів про подвиг свого батька і подякував йому та всім загиблим героям за можливість жити сучасному поколінню у вільній і незалежній Україні.

16.02.2022

Сьогодні вперше за період Незалежності України ми відзначаємо День єднання.
Усвідомлюючи потребу в черговий раз заявити всьому світу про УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ, як суверенну і незалежну!!! Єдину в своїх поглядах і переконаннях : з правом вільно висловлювати власні думки, жити і працювати в безпеці, поважаючи і підтримуючи один одного! Плекати мову, підтримувати багатовікові традиції, шанувати Державні символи, розбудовувати , зміцнювати, прославляти свою країну кожен на своєму місці! І робити це від ВЕЛИКОЇ, БЕЗУМОВНОЇ ЛЮБОВІ до УКРАЇНИ- НЕНЬКИ! З гідністю, з почуттям власного достоїнства, розумінням своєї значущості для відстоювання НЕЗАЛЕЖНОСТІ, МИРУ і ЩАСТЯ жити на цій ЗЕМЛІ!!! НАС ,українців, НЕ здолати!!!
Ми сильні коли разом! Хай береже нас Господь Бог!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
СЛАВА НАЦІЇ , СМЕРТЬ ВОРОГАМ!

31.01.2022

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

https://drive.google.com/file/d/1KTvJMxUdEMdcb7BrdeFVJcPbdqTwOLA_/view?usp=sharing

24.01.2022

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

https://drive.google.com/file/d/1b9VWUVOhUVsUKcyQ1nooSLSJouadiWPe/view?usp=sharing

12.01.2022

12.01.2022р. в актовій залі школи відбулася звітна конференція учнівського самоврядування за підсумками роботи І семестру 2021-2022 н.р.

26.12.2021

Від усього серця вітаємо вас з прийдешніми святами! Бажаємо злагоди, любові, яскравих подій і щирої вдачі!

https://drive.google.com/file/d/12XZYICptdy2wHnMG2-1YNhZ__efWnPp7/view?usp=sharing

Нехай відбуваються дива та прекрасні події, наповнюючи життя чудовими моментами, щасливими посмішками та добротою сердец.

Учні початкової школи приєднуються до привітань і подарують Вам колядки, гарний настрій і заряд позитивних емоцій.

http://Jingle Bells від учнів 3-г кл. (Лукащук В.В.)

https://drive.google.com/file/d/1XWkNHGpwIkW3ZNHdrh-DGW2Kjmv4NzMM/view?usp=sharing

Керівники гуртка Галак Н.І.,Галак О.Б. підготували художні номери , які створювали передноворічний святковий настрій. Група балеринок виконала танок «Зимова феєрія», група народного танцю подарувала танок «Зимові забави».

https://drive.google.com/file/d/1iktZ8vCBqaGWCHaB4x-pwmE9P3gWJp8w/view?usp=sharing

17.12.2021

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації за інформацією виробничого підрозділу «Чернівецька дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця» (лист від 26.11.2021 № ПЧ-11-28/1710) станом на 16.11.2021 щодо проведення профілактичної роботи із запобігання травматизму на залізничному транспорті №01-33/3244 і з метою підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на об’єктах залізничної інфраструктури, із учнями 9-Г, 4-Є і 2-Д ліцею №13 Чернівецької міської рад проведено бесіди з демонстрацією відеоматеріалів по Правилам поведінки громадян на залізничному транспорті викладачами Чернівецького транспортного фахового коледжу – Лягу Г.В. та Ванзар В.М.
Незабаром зимові канікули: школярам нагадали про правила поведінки на об’єктах інфраструктури залізничного транспорту, переходу колій, проходу вздовж колій, перебування на залізничних переїздах та на електрифікованих ділянках колій згідно вимог Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 19.02.1998 № 54 та «Правил поведінки громадян на залізничному транспорті, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1995 № 903, враховуючи запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Знання та дотримання правил поведінки на залізничному транспорті – запорука безпеки кожного.
Будьте обережні!

16.11.2021

В рамках тижня Толерантності учнівським самоврядуванням проведено інформаційний захід для 3- 6 класів.

12.11.2021

Проведено квест «Юні пожежники» на паралелі 6-х класів де учні відвідали такі станції: “Професія пожежник”,”Логічна”,”Знайди слова”, “Інтеллектуальна”,”Відгадай знаки”, на заході була присутня фахівець відділу агітаційно-пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності Головного управління Державної служби у надзвичайних ситуаціях у Чернівецькій області старший лейтенант цивільного захисту Олена Рудьковська.

Протягом тижня, в рамках місячника «За здоровий спосіб життя», учні школи прийняли участь в освітній програмі “Здоров’я без сорому”, дана програма зосереджується на підвищенні обізнаності підлітків (учнів 5-11 класів) щодо здорових гігієнічних практик.

26.10.2021

Таланти твої, школо

https://drive.google.com/file/d/1UJUOTfSzhhGOlaUtIcL7qVQPiNgcMtLv/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1s7cB6DQwz7GAZLUdsE8QNRn1i4-eAuHw/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1we9hKQrjgSz_nfaziJfAhmRQfmA6kO9q/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1SYHWwYZBHYbR220aZh2WV8E7GUG5Nn4k/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1btZMVpdXEFcGNz0yP1D1axxQ99sEjiEH/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1BP1YxAtLaHZ6PyFmxx6-jRRWZRmJa9CC/view?usp=sharing

20.10.2021

Сьогодні відбувся онлайн квест “Екологічних бригад” на паралелі 7-х класів. Команди відвідали станції: “Квітковий світ”, “Екомаркування”, “Загадкова”,”Логічний ланцюжок”,”Математична”, де виконували тематичні завдання.

13.10.2021

Виховна робота

Участь в акції “Привітай тих, хто служить або смаколик захиснику!”

Учні школи взяли участь в акції “Лист пораненому солдату”

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ “Про День захисника України” від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня. проведено заходи у 1-Г, 3-Г,6-А, класах

https://drive.google.com/file/d/1VjczjLleXpw1D8R7UyzK8RN3PNGwevuB/view

11.10.2021

Учні школи долучаються до фотофлешмобу “Дякую захисникам України!” #Дякую_Захисникам_України_вихованнябуковини

01.10.2021

Шановні вчителі !!! Напередодні Дня працівника освіти, дозвольте побажати.

Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!

https://drive.google.com/file/d/15Ib0XKQTJRI7yxM2NGNPS0TqtTMD6TAF/view

https://drive.google.com/file/d/1ikbBk9tKluu_CPF9q2LuMXjRuVzYjhFl/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1KpRRjmLrolbBiO3qL9lRQPoNycao8crH/view?usp=sharing

3-4 жовтня місту Чернівці 613 років. Бажаємо, щоб з кожним роком наше місто розквітало і ставало гарнішим, щоб краще жилося його мешканцям, щоб ми ставали толерантнішими, добрішими і милосерднішими один до одного, щоб свято іменин нашого міста завжди єднало і гуртувало нас в одну велику родину. Нехай у місті панує суспільна злагода, взаємна повага та довіра, а в кожному домі – родинний затишок, мир, любов та достаток.

https://drive.google.com/file/d/1OSElsb8pnjbgtzs9oNDU0kq2IDhwHA5M/view

Еко-фест “Диво калинове”

30.01.2021

Акція “Подаруй дитині життя”

21.09.2021

Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.

До всесвітнього Дня миру, учні 5-д, 8-в,г класів прийняли участь у флешмобі “Ми за мир!”, класоводом 4-а класу проведено захід до Дня миру, також проведено виставку малюнків 5-х класів.

https://drive.google.com/file/d/1okhuiKc6IMiu60tgaIA_4_0pGyCaZ3sh/view